Weinig geloof in de namen van nieuwe trainers voor Anderlecht die op tafel liggen
Anderlecht zoekt een opvolger voor Besnik Hasi, maar de namen die circuleren roepen weinig overtuiging op. In 90 Minutes werden enkele namen besproken door de aanwezige analisten.
Ontslag van Hasi bij Anderlecht
Het ontslag van Hasi verplicht Anderlecht om snel een nieuwe coach te vinden. Waar de functie vroeger veel uitstraling had, lijkt de aantrekkingskracht vandaag beperkter. Toch blijft de club volgens Filip Joos Filip Joos is een Vlaams sportverslaggever, voetbalanalist en voetbalcommentator geboren op 23 april 1973 te Dendermonde.
Filip Joos

Joos schetste het profiel dat volgens hem nodig is. Hij stelde dat de nieuwe trainer zelf het initiatief moet nemen om een grondig gesprek met het bestuur te voeren. Dat koppelde hij aan de nood aan duidelijkheid en wederzijdse verwachtingen.
Namen op tafel
De naam van Thorsten Fink passeerde als mogelijke optie. Tuur Dierckx uitte twijfels over de geschiktheid van de Duitser. Hij vertelde: “Ik denk niet dat Fink dan het juiste profiel is.” Volgens hem heeft Anderlecht eerder nood aan iemand met bewezen ervaring en een duidelijke eigen koers.
Ook Edward Still, die voorlopig overneemt, kwam ter sprake. Dierckx vond dat een aanstelling van de assistent geen geloofwaardige keuze zou zijn. “Qua geloofwaardigheid kan je niet Hasi buitengooien en dan Still houden”, besloot hij.
De discussie maakte duidelijk dat de club voor een moeilijke beslissing staat. De verwachtingen zijn hoog, maar de beschikbare profielen overtuigen niet volledig.