Stef Wauters neemt belangrijke beslissing na 23 jaar bij VTM NIEUWS
Bij VTM Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM. 
Stef Wauters

Stef Wauters
Stef Wauters
Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
, full_html
Lees meer
verhuist na 23 jaar naar het weekend
Stef Wauters
Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
, full_html
Stef Wauters Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
Stef Wauters


De 59-jarige Wauters verhuist naar het weekend en zal voortaan van vrijdag tot en met zondag de kijkers door het nieuws loodsen. Cathérine Moerkerke neemt zijn plaats tijdens de week over.
Voor trouwe kijkers is dat een behoorlijke verandering. Toch betekent de verhuis allerminst dat VTM
"Het is zeker niet zo dat we Stef in de week weg wilden", benadrukt hoofdredacteur Kim Herbots bij Het Laatste Nieuws. "Hij vond het zelf tijd om na al die jaren die switch te maken."
Stef Wauters
Stef Wauters
Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
, full_html
Lees meer
krijgt nieuwe uitdaging op zondag
Stef Wauters
Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
, full_html
Er zit nog een belangrijke reden achter zijn keuze. Wauters wilde graag het lange politieke interview op zondagmiddag voor zijn rekening nemen. Dat zorgt ervoor dat zijn nieuwe werkritme hem meteen ook een andere journalistieke uitdaging biedt.
Rustiger wordt zijn agenda daarom niet noodzakelijk. Tijdens het weekend staan er vijf nieuwsuitzendingen op het programma en Wauters blijft nauw betrokken bij de redactie.
Zijn naderende zestigste verjaardag zou niets met de beslissing te maken hebben. De presentator wilde na zoveel jaren simpelweg iets anders proberen zonder afscheid te nemen van VTM
Cathérine Moerkerke krijgt vaste plaats tijdens de week
Voor Cathérine Moerkerke betekent de wissel eveneens een belangrijke verandering. De 49-jarige journaliste begon in 2004 bij VTM
Moerkerke presenteerde de afgelopen jaren het weekendnieuws. Tijdens vakantieperiodes nam ze bovendien geregeld uitzendingen in de week voor haar rekening. Helemaal nieuw zal haar nieuwe rol dus niet aanvoelen.
Binnen de nieuwsredactie bestaat veel vertrouwen in haar. Ze presenteerde het VTM
Voor Moerkerke komt de verandering na jaren in het weekendblok eveneens op een logisch moment. Beide nieuwsankers wisselen in feite gewoon van plaats.
Drukke maanden voor Cathérine Moerkerke
De nieuwe werkregeling betekent niet dat Moerkerke haar andere plannen moet opbergen. In het najaar staat ook haar theatertournee met het Willy-programma 'Sunday Bloody Sunday' op de planning.
Die voorstellingen vinden voornamelijk tijdens het weekend plaats. Daardoor kan ze de tour combineren met haar nieuwe werkdagen bij VTM
Freek Braeckman Freek Braeckman is een nieuwsanker. Hij werkt dezer dagen voor 'Het VTM Nieuws'. Hiervoor was hij actief bij de VRT. Stef Wauters is een Vlaamse journalist en nieuwsanker. Hij is nieuwslezer voor 'Het Nieuws' op VTM.
Freek Braeckman


Stef Wauters
