"Dan wordt hij gewoon afgeslacht": harde conclusie over Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel
Afbeelding bron: Photonews

Mathieu van der Poel moest verrassend lossen op de Poggio in Milaan-Sanremo? Moet de Nederlander vrezen voor zijn winstkansen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. 

Zoals verwacht reden Pogacar en Van der Poel, samen met Pidcock, weg op de Cipressa. Maar voor de Cipressa was er ook een grote valpartij met onder meer Pogacar, Van der Poel en Van Aert. 

Zij moesten allemaal achtervolgen om terug te keren naar het peloton. ''Door die val is de inspanning van de Cipressa inclusief aanloop ineens veertien à vijftien minuten geworden, in plaats van negen'', zegt Thijs Zonneveld bij podcast In De Waaier

Pogacar veel beter dan Van der Poel?

"Dat is Mathieu van der Poel fataal geworden. Als dit de beste Van der Poel was, dan wordt hij over twee weken in de Ronde van Vlaanderen gewoon afgeslacht. Dat is nog een zwaarder parcours.''

Zonneveld zag dat Pogacar nog beter is geworden. "Hij heeft zo vaak de Poggio en de Cipressa verkend en is bovendien al in Roubaix én Vlaanderen geweest. Het is echt vakmanschap.''

''Ik dacht dat als Van der Poel goed was, Pogacar hem er eigenlijk nooit af zou krijgen." Het valt dan ook af te wachten of Van der Poel opnieuw op zijn beste niveau zal zijn in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.