Na de demonstratie van Van der Poel: kan Wout van Aert hem kloppen?

Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

Mathieu van der Poel startte een weekje vroeger dan gepland aan zijn crosswinter. Hij pakte in Herentals meteen heel hard uit.

Wie dacht dat Mathieu van der Poel nog niet helemaal klaar is voor de cross was er zaterdag aan voor de moeite in Herentals. “Vroeger moest je eerst dagen en dagen op de teller hebben om te kunnen presteren. Dat is nu allemaal achterhaald”, zegt Paul Herygers bij Sporza.

De prestatie van Van der Poel was ronduit indrukwekkend. “Ik ben onder de indruk van Van der Poel en ik denk dat hij er een punt van zal maken om nergens iets te laten liggen. Volgens mij zat hij in Herentals aan zo'n 90 procent. Er zit dus nog wat marge op.”

De rest kon niet volgen en volgens Herygers kan ook Wout van Aert niet mee met de Nederlander. “Hij reed in de 1e ronde weg en ontnam de rest zo meteen de moed. Die waren blij dat hij ervandoor ging, want het was gewoon niet normaal. Hij reed 5 km/u te rap.”

“Het is jammer dat we geen ‘mottige’ cross meer krijgen, zoals bijvoorbeeld Dendermonde, waar het echt ploeteren is. Dan zou Van Aert misschien nog wat dichter kunnen komen. Maar op crossen zoals in Herentals denk ik dat Van der Poel een tikkeltje voorsprong heeft op de rest.”