Teleurgestelde Wout van Aert grijpt alweer naast ritzege: dit liep er allemaal fout volgens hem

door: JDH
Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

Wout van Aert heeft opnieuw naast de zege gegrepen in de Tour. Hij werd derde, maar wellicht zat er meer in. 

De hellende aankomst in Limoges leek op het lijf geschreven van Wout van Aert, maar allerlei omstandigheden zorgden ervoor dat hij zijn sprint niet helemaal kon rijden. Na afloop gaf Van Aert ook toe zelf fouten te hebben gemaakt. 

Onder meer Van der Poel, met Philipsen in zijn wiel, en Pedersen zetten eerder aan dan Van Aert had verwacht. "Christophe (Laporte, nvdr.) zakte af en ik had hem langs rechts moeten passeren. Maar ik zat vast en moest remmen. Ik was de snelste en ik maak 10 lengtes goed. Ik heb echt aan mijn remmen moeten trekken", zei Van Aert bij Sporza. 

Na acht ritten eindigde Van Aert vier keer in de top tien, maar winnen lukte nog niet. "Ik hoop de 0 nog weg te vegen voor mezelf en de ploeg. Het is voorlopig de Tour van net niet. Jammer", stelde Van Aert nog.