WK-wegrit: is hij de grootste uitdager voor Evenepoel en Pogacar?

Tom Pidcock
Afbeelding bron: Photonews

Tom Pidcock kwam uitstekend uit de Vuelta, waarin hij zijn eerste eindpodium in een grote ronde behaalde. De Brit kan zowel over kasseien rijden als stevig klimmen, en geldt daarom als een gevaarlijke outsider voor de WK-wegrit van zondag.

Pidcock voelt zich fysiek uitstekend na zijn sterke Vuelta. “Ik voel me eigenlijk verrassend fris, misschien zelfs te fris", zegt hij in Het Nieuwsblad.

De omstandigheden in Kigali, waar het WK wordt gereden, zijn volgens Pidcock niet te onderschatten. “Ik snap nu waarom mensen het over de hoogte hebben. Je voelt het echt. Of het nu de hoogte is, de luchtvochtigheid of de luchtkwaliteit, dat weet ik niet. Maar het maakt de omstandigheden hier zwaarder dan verwacht.”

Toch lag zijn focus aanvankelijk elders. “Ik was eigenlijk nog niet zo lang op dit WK gefocust. De Vuelta was mijn enige focus. Daarna kwam ik thuis en plots moest ik van alles regelen. Ik heb daarom niet zoveel nagedacht over het WK.”

Ondanks die atypische voorbereiding reist Pidcock met ambitie af naar Afrika. “Ik reis niet helemaal naar Afrika om zomaar mee te doen. We zijn hier om te winnen. Het is een eendagswedstrijd en dan kan alles gebeuren.”

Of hij ook grote namen als Remco Evenepoel en Tadej Pogacar kan kloppen, blijft voorlopig de vraag. Maar als ultieme schaduwfavoriet is Tom Pidcock alvast in staat om zondag iedereen te verrassen.