Alweer slecht nieuws voor spaarders: Grootbank verlaagt intrest op spaarrekening
Er is alweer slecht nieuws voor wie geld spaart. BNP Paribas Fortis heeft aangekondigd dat het de rente op een spaarrekening zal verlagen met ingang vanaf 1 juni 2025.
Wie geld spaart op de Spaarrekening Plus bij BNP Paribas Fortis, Hello bank! of Fintro zal daarvoor minder intrest ontvangen. De basisrente op deze spaarrekening daalt van 0,25% naar 0,15%.
Ook de getrouwheidspremie wordt naar beneden aangepast. Deze daalt van 1,00% naar 0,85%. De getrouwheidspremie ontvang je voor geld dat gedurende 12 maanden onafgebroken op de rekening blijft staan.
Geen belasting
Gereglementeerde spaarrekening zijn vrijgesteld van roerende voorheffing tot een bepaald bedrag. Voor het inkomstenjaar 2025 is dit 1050 euro per persoon. Als je meer dan 1050 euro intrest ontvangt, betaal je 15% roerende voorheffing.