Slecht nieuws voor heel veel Belfius-klanten na blunder van bank

Duizenden klanten van Belfius zijn het slachtoffer geworden van een blunder van de bank. Persoonlijke gegevens, zoals rekeninguittreksels, werden per post naar verkeerde adressen verzonden, meldt VTM Nieuws.
"Belfius heeft tussen 16 juni en 30 juli documenten met persoonlijke gegevens van zo'n 4.000 klanten per post verstuurd naar de verkeerde adressen", klonk het op de commerciële zender.
"Hun rekeninguittreksels en persoonlijke gegevens kwamen zo bij andere mensen terecht, voor zover we weten altijd in hun eigen buurt. Pas gisteren, op maandag, lichtte Belfius de getroffen klanten in over de vergissing."
Christel Verreth is één van de getroffen klanten die een brief met verontschuldigingen van de bank ontving. Ze deed haar verhaal voor de camera: "Ik heb gisteren per gewone post in mijn brievenbus een brief gevonden van Belfius, waarin ze mij op de hoogte brengen van het feit dat er blijkbaar rekeninguittreksels van mensen in de verkeerde handen zijn terechtgekomen."
Een technisch probleem zou aan de basis van de vergissing liggen. Sommige brieven werden wel naar de juiste straat, maar naar het verkeerde huisnummer gestuurd.
"Schending van bankgeheim"
"Ik schrok daar enigszins van", ging Christel verder. "Het is al gebeurd in juni, en we worden daar nu pas van op de hoogte gesteld. Dit is schending van mijn bankgeheim. En pas anderhalve maand later wordt mij dat gemeld."
"Ondertussen hadden er zich al feiten kunnen voordoen waarop ik niet voorbereid was. Nu weet ik dat ik alert moet zijn, maar dat wist ik voordien niet."
Lees ook: Belfius biedt wereldwijde toegang tot de app zonder roamingkosten
Belfius verontschuldigt zich in brief
Belfius laat weten dat ze die tijd nodig hadden om alles te verifiëren, viel nog te horen op de zender. De bank verontschuldigt zich in de brief aan de klanten. Een fragment: "U moet erop kunnen rekenen dat uw bankzaken correct en discreet verlopen. Daarom onze oprechte excuses voor het ongemak en uw bezorgdheid."
"We hebben inmiddels maatregelen genomen om te voorkomen dat zoiets nog eens gebeurt. De bevoegde autoriteit is hiervan ook op de hoogte gebracht."
Ook gegevens KBC-klanten gelekt
Het is niet voor het eerst dat er bankgegevens lekken. Zo raakte een maand geleden bekend dat KBC vertrouwelijke gegevens van 3.000 klanten per ongeluk naar een ondernemer uit Willebroek had gestuurd, aldus VTM