Frank Deboosere verwacht nog meer onweer: “Na een adempauze”
Het onweer dat zaterdagochtend over België trekt, heeft op verschillende plaatsen voor problemen gezorgd. Op Brussels Airport liepen reizigers vertragingen op doordat de grondactiviteiten meermaals moesten worden stilgelegd. Tegelijk kreeg ook de brandweer verschillende oproepen binnen na blikseminslagen. In Mechelen ontstond zelfs brand aan een woning nadat de bliksem het dak had getroffen.
Vertragingen op Brussels Airport
Door het onweer werden op Brussels Airport verschillende veiligheidsmaatregelen genomen. Wanneer er bliksem in de buurt wordt vastgesteld, worden bepaalde werkzaamheden op het tarmac tijdelijk stopgezet om personeel niet in gevaar te brengen.
Daardoor konden passagiers op bepaalde momenten niet uitstappen of aan boord gaan van vliegtuigen. Ook het laden en lossen van bagage liep vertraging op. Het gevolg was dat verschillende vluchten gedurende de ochtend vertraging opliepen.
Brand na blikseminslag
Niet alleen het luchtverkeer ondervond hinder. In Mechelen sloeg rond 7 uur 's morgens de bliksem in op het dak van een woning. Door de inslag ontstond brand aan het dak.
De hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en konden erger voorkomen. Er vielen geen gewonden.
Ook in Sint-Amands werden twee blikseminslagen gemeld. Die illustreren hoe actief het onweer boven delen van Vlaanderen was.
“Heel veel bliksemflitsen”
Weerman Frank Deboosere Frank Deboosere is sinds 1987 weerman bij de VRT. Hij ontving in al die tijd ook heel wat onderscheidingen.
Frank Deboosere

“Van al die flitsen raakt één op tien ongeveer de grond. Dat is een normale verhouding van blikseminslagen, maar als er veel flitsen zijn, betekent dat natuurlijk dat er ook meer inslagen zijn.”
Daardoor stijgt automatisch het risico op schade aan gebouwen, bomen en technische installaties.De laatste uren van de voormiddag kan het oosten van het land nog onweer te verduren krijgen. Dat kan lokaal hevig zijn.
“Daarna is er een adempauze. In de namiddag, vanaf 16.00 uur ongeveer, wordt de kans op onweer weer groter. Maar dat kan opnieuw heel lokaal zijn, zoals deze ochtend. Op sommige plaatsen is er amper iets gebeurd, terwijl er elders te veel water uit de lucht is gevallen.”