Maggie De Block verplicht Koksijde om 300 asielzoekers op te vangen, maar er is daar een groot probleem met de veiligheid

Burgemeester Marc Vanden Bussche (LB) staat niet te springen om 300 asielzoekers op te vangen in zijn gemeente. Hij zat gisteravond rond tafel met minister van Asiel en Migratie Maggie De Block Maggie De Block is een bekende Vlaamse politica die op de lijst van Open Vld staat.
Maggie De Block
Gisteravond zat de burgemeester samen met Maggie De Block Maggie De Block is een bekende Vlaamse politica die op de lijst van Open Vld staat.
Maggie De Block
“We blijven erbij dat zo’n groot aantal te veel is voor één gemeente. Een spreiding blijft een veel betere oplossing. We stelden voor om de lokale opvanginitiatieven van vroeger opnieuw te activeren maar dat was volgens de minister op korte termijn niet haalbaar. Daarom doen we water bij de wijn.”
"Ondanks het personeelstekort bij de politie proberen we het veilig houden"
“In plaats van de voorgestelde 400 tot eind dit jaar, zijn het er nu 300 tot eind juni. Tegen het zomerseizoen is onze ploeg van de lokale politie weer ten volle paraat. Die mensen zullen de komende maanden op hun tandvlees zitten maar het kan blijkbaar niet anders. Vlaams minister van Integratie Bart Somers
"We doen er alles aan om het veilig te houden door kort op de bal te spelen ondanks het personeelstekort waarmee onze politie nu al te kampen heeft. De komst van de asielzoekers dwarsbomen onze plannen niet om een deel van de luchtmachtbasis aan te kopen en om te vormen voor onder meer technische loodsen. Dat dossier blijven we verder voorbereiden. Fedasil zal de lokalen nu gebruiksklaar maken."