Nieuw: Dit zal je voortaan altijd verplicht moeten doen als je ongeval veroorzaakt hebt
Minister van Mobiliteit Georges Gilkinet Georges Gilkinet is een politicus actief bij de partij Ecolo en huidige minister van Mobiliteit.
Georges Gilkinet

Wie een ongeval veroorzaakt heeft zal voortaan ook verplicht een drugstest moeten ondergaan. Momenteel is alleen de alcoholtest verplicht.
"Rijden onder invloed is een van de drie grootste oorzaken van dodelijke ongevallen, naast afleiding en overdreven snelheid", zegt Gilkinet aan Belga.
"We moeten er alles aan doen om het aantal verkeersslachtoffers omlaag te krijgen en meer drugscontroles bij bestuurders dragen daartoe bij."
Wie een ongeval veroorzaakt, zal altijd worden onderworpen aan een checklist, waarmee kan worden geëvalueerd of de bestuurder mogelijk positief zal testen op drugs.
Als dat het geval is, zal een speekseltest afgenomen worden. Indien die ook positief is zal er een bloedtest afgenomen worden, wat nodig is om een sanctie op te leggen.
Lees ook: Veel bestuurders maken opzettelijk deze fout: "Is gebrek aan hoffelijkheid én een overtreding"