Blijft Garcia bondscoach op het WK? Marc Degryse en Gert Verheyen houden zich niet in

Rudi Garcia
Afbeelding bron: Photonews

De positie van Rudi Garcia als bondscoach richting het komende WK staat ter discussie. Analisten Marc Degryse en Gert Verheyen formuleren duidelijke standpunten over de rol van de voetbalbond en de omgang met media.

Onzekerheid rond steun van de bond

Garcia weigerde een gepland interview op VTM met Gilles de Bilde, waardoor een vervangende journalist moest inspringen. Dit incident voedde de discussie over zijn relatie met de pers en de bond. Degryse benadrukt dat er geruchten circuleren over Garcia’s werkwijze.

Hij apprecieert het wellicht niet dat er dingen over hem gelekt zijn, zoals dat hij ‘old school’ zou werken, maar dat wordt opgevangen vanuit de nationale ploeg zélf. Dan is dat normaal dat de pers daarover bericht”, klinkt het bij VTM.

Volgens Degryse ligt er een verantwoordelijkheid bij de federatie om duidelijkheid te scheppen. “De federatie mag ook eens met een standpunt komen waarin ze duidelijk stellen dat ze achter Garcia staan”, is zijn boodschap heel erg duidelijk.

Verheyen vraagt harde keuzes

Verheyen sluit zich volledig aan bij deze oproep. Hij stelt dat de bond niet kan blijven talmen. “Je moet dat als bond inderdaad doen vóór je naar het WK gaat. En als ze vinden dat Garcia niet de juiste man is om naar het WK te gaan, moet je durven om nog voor iemand anders te gaan.”

De kans dat Garcia zal bedankt worden lijkt zo goed als onbestaande. “Maar als je dat écht vindt, is het even laf om het niet te doen. Dan moet je keihard zijn en niet blijven praten. Maar als je vindt dat Garcia de juiste man is, moet je hem ten volle steunen”, klinkt het.