"Heeft hij te weinig gedaan": Bakelants geeft Van Aert raad na zege in Parijs-Roubaix

Sarah De Bie en Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

Wout van Aert won zondag voor het eerst in zijn carrière Parijs-Roubaix gewonnen. Jan Bakelants hoopt vooral dat Van Aert van dit unieke moment zal genieten met zijn gezin. 

In de Ronde van Vlaanderen moest Wout van Aert al voor de derde keer op rij tevreden zijn met de vierde plaats, in Parijs-Roubaix was het wél prijs. Van Aert klopte in de sprint wereldkampioen Pogacar. 

Van Aert heeft zo eindelijk een eerste zege te pakken in een monument op kasseien, iets waar hij al jaren voor aan het vechten was. Van Aert botste de voorbije jaren ook vaak op Van der Poel en Pogacar. 

Volgens Jan Bakelants zal deze zege dan ook voor een bevrijd gevoel zorgen bij Van Aert. Er zal een last van zijn schouders zijn gevallen, die hem ook moet helpen in de rest van het seizoen. 

Bakelants hoopt dat Van Aert zal genieten van zege in Roubaix

Deze zomer zal Van Aert onder meer opnieuw de Vuelta rijden, waar hij op ritzeges kan mikken. En ook het WK in Canada eind september is een doel van Van Aert. Maar eerst nog even genieten van de zege in Roubaix. 

"Ik denk, en hoop vooral, dat hij, na alle tegenslagen van de voorbije jaren, iets gaat doen wat hij in het verleden misschien te weinig heeft gedaan: van deze overwinning genieten, samen met zijn gezin", zegt Bakelants bij HLN

Van Aert zal dat ook doen, met zijn gezin is hij op vakantie vertrokken. Pas in juni wordt hij opnieuw aan de start van een koers verwacht, even is er dus tijd om te genieten voor er weer nieuwe doelen aankomen.