Johan Museeuw vindt één ding ontzettend jammer van Remco Evenepoel

Johan Museeuw
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel heeft zich tot dusver niet toegelegd op de Vlaamse klassiekers. Johan Museeuw uit zijn bedenkingen bij die keuze en duidt de logica achter Evenepoels ploegwissel. Tegelijk erkent hij de impact die de renner had op de structuur van Soudal Quick-Step.

Museeuw over gemiste klassiekers

Johan Museeuw stelt vast dat Evenepoel zich nooit heeft ingeschreven voor wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen of Parijs-Roubaix. Volgens hem beschikt de renner nochtans over het vereiste profiel.

Hij heeft het vermogen om alle Monumenten te winnen”, klinkt het in La Dernière Heure. Museeuw noemt het opvallend dat Evenepoel deze koersen tot dusver links heeft laten liggen, ondanks hun status binnen het Belgische wielererfgoed.

De keuze om zich te richten op grote rondes heeft gevolgen voor zijn wedstrijdkalender. Museeuw bevestigt dat de ploegwissel naar Red Bull-BORA-hansgrohe in dat opzicht logisch is. “Vanaf het moment dat hij de Tour de France en de Giro wil winnen, is een overstap logisch.” De focus op rittenkoersen vereist een andere omkadering dan die van eendagswedstrijden.

Impact op ploegstructuur en sponsors

Evenepoel verlaat Soudal Quick-Step na een periode waarin hij het uithangbord van de ploeg was. Museeuw wijst op de commerciële stabiliteit die hij meebracht. “De afgelopen jaren bleven de sponsors trouw aan Soudal Quick-Step dankzij Remco’s resultaten.” Zijn overwinningen droegen bij aan de internationale zichtbaarheid van de ploeg.

Toch is er volgens Museeuw ook bij de sponsors behoefte aan een heroriëntatie. “Maar ook voor hen is de terugkeer naar de klassieke traditie belangrijk”, geeft hij toe. De ploeg zou zich opnieuw meer kunnen toeleggen op eendagswedstrijden, in lijn met haar historische sterkte.