Kopecky moet ambities voor de Tour bijstellen: Beyen kent de échte oorzaak

Lotte Kopecky ambieert dan toch geen klassement in de Tour de France De Tour de France is een meerdaagse wielerwedstrijd die voor het grootste deel in Frankrijk wordt gereden.
Tour de France
In de Giro Women ging Lotte Kopecky begin juli niet voor een klassement, maar bergop moest ze twee keer snel passen. "We weten nog niet of het realistisch is om voor het klassement te gaan", zegt ploegleider Danny Stam dan ook.
Analiste Ine Beyen was verrast door de aankondiging van de ploeg van Kopecky, maar begrijpt het ook. "Ik denk dat het op dit moment vooral te maken heeft met mentale druk", vermoedt Beyen bij Sporza. Want Kopecky blijft de wereldkampioene.
Voor Kopecky betekenen de bijgestelde ambities dat ze ook wat meer rust zal hebben. Ze zal dag per dag kunnen bekijken en afwachten hoe ver ze geraakt. Het is vooral uitkijken naar wat Kopecky in de eerste dagen kan presteren.
En daarin liggen ook kansen voor Kopecky. "Die eerste twee ritten zijn echt op haar lijf geschreven", schat Ine Beyen in. "Met een goede Kopecky zal je daar altijd scoren." In 2023 won Kopecky de eerste etappe en droeg ze zes dagen de gele trui.
In het slotweekend staan dan twee zware bergritten op het programma met de Col de la Madeleine en de Col de Joux-Plane. Het zal afwachten zijn of Kopecky daar bergop zal kunnen standhouden tegen de echte klimmers.