Tom Boonen spaart Tourorganisatie niet na ongeziene taferelen op Alpe d'Huez: "Ik begrijp het echt niet"
De negentiende etappe van de Tour de France De Tour de France is een meerdaagse wielerwedstrijd die voor het grootste deel in Frankrijk wordt gereden.
Tour de France

De grootste klap op de Alpe d'Huez viel voor Einer Rubio. De Colombiaan reed tegen de achterruit van de volgwagen van UAE Team Emirates, nadat die bruusk moest remmen voor een toeschouwer die op de weg terechtkwam. Rubio liep zware snijwonden in het gezicht op, kreeg twintig hechtingen en moest zelfs de Tour verlaten.
Ook Remco Evenepoel
Tom Boonen hard voor organisatie
Aan tafel bij 'Congé Payé' was Tom Boonen dan ook bijzonder scherp voor de organisatie. "Sport moet een feest blijven, maar de organisatie schiet zwaar tekort."
"Je wist gewoon dat er zich een probleem ging aandienen. Er is te veel volk voor de ruimte die er beschikbaar is. Ze zetten nadars. Maar iedereen gaat naar de stukken zonder dranghekken, waardoor het nog meer opstropt.”
Volgens Boonen ligt de oplossing voor de hand. "Ofwel zet je heel de klim af, wat eigenlijk hoort in dit soort 'theaters'. Dat doen ze niet en zo creëren ze een enorm risico. Het is verbazingwekkend dat het vaak nog goed afloopt, want dit kan niet blijven duren. Ik begrijp het echt niet. Er hoeft maar één gek tussen te zitten die zijn gelijk wil halen..."