Valpartij van Thomas De Gendt krijgt staartje: bedrijf beschuldigd

Thomas De Gendt
Afbeelding bron: Photonews

Thomas De Gendt kwam vorige week ten val in de UAE Tour. Al blijkt er nu toch wel wat discussie te zijn.

Thomas De Gendt kwam hard ten val. Zijn tubelessband werd plots losgerukt, waardoor de renner op zijn hoofd viel. Gelukkig bleef dat zonder erg.

Bandenproducent Vittoria kwam meteen onder vuur te liggen. Adam Hansen, de voorzitter van rennersvakbond CPA, was furieus.

“Als je naar de beelden kijkt, zie je dat zijn band eraf kwam, het veiligheidsschuim tussen zijn vork kwam te zitten en daardoor zijn voorwiel blokkeerde”, vertelde hij aan Velo.

“Zo is De Gendt gevallen, door die velgen zonder haken. Deze valpartij is de reden waarom wij 100% tegen dat type velgen zijn. Banden horen niet van een velg af te komen.”

Volgens de bandenproducent gebeurde alles door de impact van een steen. Volgens hen heeft het niks te zien met het ontwerp van de band.

Tags