Wout van Aert heeft er totaal geen begrip voor: “Ik ben al blij dat het dat niet was”
De Giro d’Italia werd donderdag opgeschrikt door demonstranten. Voor de etappe van vrijdag toonde Wout van Aert
Wout van Aert
“Ik schrok achteraf wel toen ik de beelden zag. Het is waanzinnig”, vertelt hij aan Het Nieuwsblad. “Zulke mensen zouden ze moeten oppakken. Jammer genoeg is de koers op dat vlak heel toegankelijk en je zou bijna mogen zeggen dat we van geluk mogen spreken dat het niet vaker gebeurt.”
Ook hekken zouden geen oplossing geboden hebben, daar zouden ze gewoon over gesprongen zijn. En ook de politiemotard die voorop reed kon de demonstranten niet afschrikken.
“Ik ben al blij dat hij niet aan de grond gelijmd was. Maar het is wel iets waar over gesproken wordt natuurlijk. We hebben er weinig invloed op als renner, maar er wordt met verbijstering naar gekeken. We kunnen het alleen maar elke keer veroordelen”, besluit hij.