Wist je dit al? Zo scoor je écht de goedkoopste hoteldeal
Ben jij iemand die trouw een hotel boekt via je laptop? Dan zou het zomaar kunnen dat je de beste deals misloopt. Als je geld wil besparen, neem je er beter je gsm bij.
Wie slim wil besparen op een hotelovernachting, boekt beter via zijn gsm. Wat veel mensen niet weten, is dat hotelkamers zo soms aanzienlijk goedkoper zijn dan wanneer je ze bekijkt op je computer.
Boekingssites zoals Booking.com en Hotels.com hebben namelijk regelmatig mobiele exlusieve deals. Die zijn alleen zichtbaar als je via de app of de mobiele browser surft.
Grote prijsverschillen
De verschillen kunnen enorm zijn. Volgens een onderzoek van de website Hotel Report kan je vakantie zelfs tot zo'n 50 procent meer kosten als je op een computer boekt. Zij vergeleken een hotelnacht in 35 verschillende hotels op een laptop en op een gsm.
"In totaal verhoogden 30 van de 35 accommodaties hun prijzen met 4 tot 52 procent. Een gezin van vier dat twee kamers boekte, betaalde gemiddeld 49 pond meer per nacht via de website", klinkt het bij hen.
Nog meer manieren om te besparen
Sommige hotels gaan zelfs nog een stap verder. Ze bieden exclusieve kortingen aan wanneer je hun eigen app downloadt of wanneer je je inschrijft op hun nieuwsbrief. Ze willen je in hun systeem houden en vermijden dat je via een tussenpartij boekt, wat hen commissiekosten scheelt.
En een leuke extra: via mobiele apps kun je soms ook sneller profiteren van last-minutekortingen, omdat veel hotels lege kamers snel willen vullen. Door hun algoritmes weten ze dat jij onderweg bent of al in de buurt bent, en daar maken ze graag gebruik van.
Zo check je de prijzen
Hoe ga je nu juist te werk? Je kan eerst je hotel opzoeken via je laptop en de prijs noteren. Open dan eens de app of de mobiele site van dezelfde aanbieder en vergelijk de prijs. Met een beetje geluk bots je op een mooie mobiele deal. Je kan eventueel ook de officiële app van het hotel zelf downloaden, of je aanmelden voor hun nieuwsbrief.
Vergeet ook niet: prijzen veranderen constant. Ook incognito surfen kan eventueel een verschil maken. Maar de meest vergeten truc? Gewoon even je gsm erbij nemen.