Frank Deboosere heeft een verrassende boodschap over het weer
Na een natte periode gloort er opnieuw hoop voor liefhebbers van zon en aangename temperaturen. Frank Deboosere Frank Deboosere is sinds 1987 weerman bij de VRT. Hij ontving in al die tijd ook heel wat onderscheidingen.
Frank Deboosere

Regen maakt plaats voor nazomerweer
Wie de voorbije dagen genoeg had van regen en grijze wolken, mag volgens de weersverwachting uitkijken naar een aangenamere periode. Een hogedrukgebied zorgt de komende dagen voor droger weer, meer zon en temperaturen die opnieuw richting 23 graden kunnen klimmen.
Na de regenachtige zondag verlaten de laatste buien ons land. Het KMI verwacht brede opklaringen tijdens de avond en nacht, al koelt het flink af. In het binnenland liggen de minima tussen 4 en 12 graden. Wie maandagochtend vroeg op pad gaat, houdt dus best rekening met frisse temperaturen.
Volgens Frank Deboosere Frank Deboosere is sinds 1987 weerman bij de VRT. Hij ontving in al die tijd ook heel wat onderscheidingen.
Frank Deboosere

Dinsdag nog ochtendgrijs, daarna warmer
Dinsdag blijft het droog, hoewel de dag op sommige plaatsen grijs kan beginnen. Vooral het ochtendgrijs kan volgens de weerman hardnekkig zijn. Aan de kust verwacht hij de grootste kans op een snelle opklaring.
De temperaturen schommelen opnieuw tussen 18 en 20 graden. Dat betekent dat het weerbeeld stilaan verbetert, al verloopt de overgang naar de echte nazomer niet overal even snel.
Vanaf woensdag wordt het merkbaar zachter. Een wind uit zuidoostelijke richting voert warmere lucht aan, waardoor het kwik naar 22 à 23 graden stijgt. Lokaal zijn tegen de avond of tijdens de nacht enkele buien mogelijk.
Donderdag korte dip voor de zon terugkeert
De zomerachtige omstandigheden krijgen donderdag een korte onderbreking. Deboosere waarschuwt dat er opnieuw een buitje kan vallen en dat de temperaturen dalen naar 18 of 19 graden. Frank Deboosere is sinds 1987 weerman bij de VRT. Hij ontving in al die tijd ook heel wat onderscheidingen.
“Donderdag is het even wat minder en moeten we op de tanden bijten”, zegt Frank Deboosere
Frank Deboosere

Lang duurt die mindere periode volgens de voorspelling niet. Vanaf vrijdag zorgt een nieuw hogedrukgebied opnieuw voor droog en zonnig weer. De temperaturen stijgen opnieuw richting 22 à 23 graden.
Verrassende boodschap
Voor wie een uitstap, fietstocht of terrasbezoek plant, ziet het vooruitzicht er bijzonder aantrekkelijk uit. Zaterdag en zondag kunnen de maxima oplopen tot 23 graden en lokaal zelfs iets hoger. “Zaterdag en zondag halen we maxima van 23 graden en lokaal kan dat nog iets meer zijn. Dan ga je nog echt iets van die nazomer voelen”, voorspelt Deboosere.
Toch wil de weerman niet zomaar alle regen als slecht nieuws bestempelen. België heeft immers nog altijd behoefte aan water. Hij plaatst daarom een opvallende kanttekening bij de sombere weersdagen.
“Ik moet een beetje advocaat van de duivel spelen”, zegt Deboosere nogal verrassend nu het weer mooi weer wordt. “Het weer van vandaag met die regen is eigenlijk fantastisch goed. We hebben nog heel veel water nodig.”