“Drugsgebruik en kakken aan de wachtrij”: Strengere maatregelen op komst voor luchthaven Zaventem?
N-VA wil dat er strengere maatregelen komen tegen overlast op de luchthaven van Zaventem. Volgens Kamerlid Jeroen Bergers zijn er de laatste tijd verschillende incidenten gemeld en moet er meer worden ingezet op veiligheid en orde op de luchthaven.
Volgens Jeroen Bergers is er veel overlast op de luchthaven van Zaventem. Het gaat onder meer om incidenten met mensen die zich storend gedragen in de terminal. Hij vindt dat zo’n situaties niet thuishoren op een internationale luchthaven en dat er sneller moet worden ingegrepen.
"Het gaat om mensen die daar rondhangen, vuiligheid, schunnigheden, drugsgebruik, maar ook mensen die in het openbaar masturberen of ik ga het plat zeggen 'kakken' voor een wachtrij aan de check-in. Ik kreeg verschillende mails daarover te zien en er zijn ook foto's van de incidenten", zegt hij.
Meer middelen voor veiligheid
N-VA wil daarom dat er extra middelen komen voor politie en veiligheid op de luchthaven. Volgens Bergers is het belangrijk dat de federale politie voldoende capaciteit heeft om snel op incidenten te reageren.
Daarnaast wil hij dat er beter wordt samengewerkt met de verschillende veiligheidsdiensten op de luchthaven. Op die manier moet de orde beter bewaakt worden en kunnen problemen sneller aangepakt worden.
Volgens Bergers is de luchthaven een belangrijke internationale toegangspoort voor België en moet ze daarom ook veilig en aangenaam blijven voor reizigers en personeel.
Ook rol voor private bewaking
Naast meer politie wil de N-VA ook bekijken of private beveiligingsbedrijven een grotere rol kunnen spelen. Zij zouden bepaalde taken kunnen uitvoeren zodat de politie zich meer kan focussen op veiligheid en criminaliteitsbestrijding.
Volgens Bergers kan zo’n aanpak helpen om de veiligheid te versterken zonder dat de druk op de politie nog groter wordt.