Somber vooruitzicht: "Nog tien jaar de broekriem aanhalen"

Staatssecretaris voor Begroting Eva De Bleeker Eva De Bleeker is politica actief bij de partij Open Vld en huidige staatssecretaris voor Begroting en Consumentenzaken.
Eva De Bleeker
De meest recente cijfers tonen aan dat de begroting van de Belgische overheden samen in 2021 op een tekort van 36 miljard euro afstevent. Dat is nog meer 3 miljard meer dan aanvankelijk gedacht werd.
Tegen 2024 wil België terug naar het maximumtekort van 3% dat de EU vooropstelt. "We moeten voorkomen dat toekomstige generaties achtervolgd blijven worden door deze put", citeert Het Belang van Limburg staatssecretaris De Bleeker. Die zei dit tijdens een gastcollege aan de PXL Hogeschool.
"We zitten in een ongeziene crisis waarvan we niet weten hoe en wanneer ze definitief zal eindigen. Dat is natuurlijk moeilijk als je een begroting moet opmaken. We zullen het beleid constant moeten bijsturen. De broekriem zal de komende tien jaar aangehaald moeten worden. Tegelijk moeten we investeren in de toekomst."