Inflatie levert koningshuis heel wat extra geld op: Zoveel kost het de belastingbetaler meer

De inflatie is doorgetrokken tot in het koningshuis. De dotaties werden dus geïndexeerd.
In Het Laatste Nieuws staat te lezen dat er voortaan iets meer dan 42 miljoen euro per jaar richting de monarchie gaat. Het meeste van dat geld is voor koning Filip.
Alle lonen van de mensen die in dienst werken van de koning zijn geïndexeerd geweest. Dus heeft de vorst ook meer geld nodig om die mensen te kunnen betalen.
De koning en zijn familieleden met een dotatie worden beschouwd als ambtenaren. Met de inflatie is hun dotatie dus ook gestegen.
Koning Albert zag zijn dotatie stijgen met 91.000 euro. Hij krijgt nu 1.126.000 euro. Prinses Astrid Prinses Astrid haar ouders zijn koning Albert II en koningin Paola. Prinses Astrid is gehuwd met Lorenz Aartshertog van Oostenrijk-Este, samen hebben ze vijf kinderen. , full_html Prins Laurent is de jongste van 3 kinderen van koningin Paola en koning Albert II.
Prinses Astrid
Prins Laurent