Albert Heijn past product aan nadat klant vreemde ontdekking doet

albert heijn
Afbeelding bron: MRO

Een klant van Albert Heijn keek vreemd op toen ze thuis een product uit de verpakking haalde. Dit bleek helemaal anders te zijn dan ze zich had voorgesteld. Albert Heijn erkent het probleem en gaat een verandering doorvoeren.

Klant van Albert Heijn doet vreemde ontdekking

Een luisteraar uit Genk deed haar verhaal in 'WinWin' op Radio 2: "Ik had witte chocolade gekocht. Op de verpakking stond witte chocolade vermeld, met ook een afbeelding van witte chocolade. Toen ik de verpakking opende, bleek er bruine chocolade in te zitten. Ik stel mij de vraag: hoe kan dat?"

De vrouw ging terug naar de Albert Heijn-winkel waar ze het product gekocht had. "Ze hebben dan nog zo'n reep chocolade uit de winkelrekken gehaald en inderdaad: daar was hetzelfde mee aan de hand."

Wat is er gebeurd? Albert Heijn geeft antwoord

Het gaat om het product 'Karamel witte chocolade crunchy' van het merk Albert Heijn. Albert Heijn-woordvoerder Ann Maes bevestigde dat de inhoud en de verpakking van elkaar verschillen.

Foto: Albert Heijn

"Onze klanten maken ons altijd slimmer, en dat is ook in dit geval zo. Wat is er gebeurd? Dit is een type chocolade waar ook een beetje melkchocolade doorheen gemixt zit. En de kleur is er niet uitgekomen zoals we dat op de verpakking weerspiegelen."

Maes vindt de klacht van de vrouw uit Genk dus terecht. "De klant heeft 100% gelijk: het plaatje en de benaming die je ziet op de voorkant van de verpakking komen niet overeen met het product dat zij verwacht had. Dat vinden we zelf niet leuk, en daar gaan we wat aan doen."

Albert Heijn grijpt in

Albert Heijn zegt in te zullen grijpen en de verpakking van deze chocolade te gaan veranderen. "Voor de duidelijkheid: op de achterkant van het product staat een ingrediëntenlijst, en die komt volledig overeen met hetgeen er in het product zit. Maar onze klanten kijken niet naar de achterkant, die kijken vooral naar de voorkant. En die gaan we aanpassen."

"Het lekkere recept blijft wat het is, maar er komen wel een andere benaming en een andere afbeelding op de verpakking."

Klanten kunnen geld terugkrijgen

Wie nog een pak 'Karamel witte chocolade crunchy' heeft liggen en hier niet tevreden over is, kan het product terugbrengen naar een winkel van AH. "Je krijgt het bedrag terugbetaald aan het onthaal. Of je mag het product in de winkel omruilen voor ander product."