Gaat Colruyt winkels op zondag openen? Experte sluit het niet uit

Colruyt
Afbeelding bron: Photonews

Gaat Colruyt drastisch ingrijpen, nu aangekondigd is dat er minder winst gemaakt gaat worden dan verwacht? Een retail-experte sluit het niet uit.

De Colruyt Group, die naast Colruyt Laagste Prijzen ook bestaat uit OKay, Spar en Bio-Planet, verwacht het komende boekjaar minder winst te zullen maken dan gedacht. Na de aankondiging zakte het aandeel op de beurs met 18%.

"Het is niet helemaal een verrassing, in die zin dat we al langer voelen dat de druk binnen de supermarktsector zeer hoog is. Er zijn heel wat ketens die op zondag beginnen te openen. En op het moment dat je dat niet doet heb je een nadeel in vergelijking met je concurrenten", zei professor Retailmarketing Els Breugelmans op VTM.

Gaat Colruyt winkels op zondag openen?

"Het is op dit moment een concurrentieel nadeel voor Colruyt om niet op zondag open te zijn. Daar waar het vroeger misschien een klein voordeeltje was voor degenen die wel op zondag open waren. Omdat het aanbod zoveel groter wordt en grote ketens vandaag ook op zondag open zijn, zie je dat mensen steeds meer hun grote winkelmand op zondag beginnen te kopen."

Gevraagd wat Colruyt nu moet doen, zei Breugelmans: "Ik denk dat ze goed moeten kijken naar wat de klant van hen wil. Wie dat er vertrekt, en om welke reden dat die klant vertrekt. En dan een analyse maken over hoe ze die klant toch bij hun kunnen houden. En 's zondags openen zou misschien toch wel een idee zijn."

Volg Redactie24 nu ook via WhatsApp