Verdwijnt Carrefour uit België?

Carrefour
Afbeelding bron: Photonews

Er is grote onduidelijkheid over de toekomst van supermarktketen Carrefour in België. Mogelijk verdwijnt de keten en worden de winkels door een andere speler overgenomen.

De retailer zegt het jaar 2025 nochtans goed te hebben afgesloten. "Met solide resultaten, gekenmerkt door omzetgroei en een verbetering van de rendabiliteit", klinkt het in een bericht aan onze redactie.

"In de tweede jaarhelft steeg de groei met +1,1%, tegenover +0,4% in de eerste helft. Die groei werd gedreven door sterke commerciële keuzes en een dynamisch promotiebeleid. Deze resultaten bevestigen ook de terugkeer naar rendabiliteit."

Carrefour wil aandacht vestigen op drie kernlanden

Dat neemt echter niet weg dat de verkoop van de Belgische winkels een mogelijkheid blijft. "Uit de nieuwe strategische plannen blijkt dat Carrefour in de toekomst de aandacht wil vestigen op drie kernlanden", viel te horen in 'Het Journaal' op VRT 1.

Die drie kernlanden zijn Frankrijk, Spanje en Brazilië. "Voor ons land liggen alle opties volgens de directie nog op tafel. Ook een verkoop van de winkels."

Verkoop of franchisering van Belgische Carrefour-filialen niet uitgesloten

"De directie heeft gezegd dat ze alle opties openhouden voor België", zei Wouter Parmentier van vakbond ACV Puls voor de camera. "Dat wil zeggen: we werken verder zoals we bezig zijn, we verkopen de boel, we franchiseren de boel... Al die dingen kunnen op tafel liggen."

Personeel wil duidelijkheid over hun toekomst, Carrefour garandeert tewerkstelling tot in 2028

Voor het personeel dat in de 40 Hypermarkten, meer dan 440 Carrefour Markets en zo'n 330 Carrefour Express-winkels werkt, betekent het dat ze onzekere tijden tegemoet gaan. "Het maakt dat mensen wel ongerust zijn, en ze willen graag duidelijkheid over de toekomst van hun job."

Ongerustheid over onmiddellijk jobverlies zou niet nodig zijn, liet de directie verstaan aan de vakbonden. "Ik geloof niet dat er onmiddellijk jobverlies zal zijn. Mensen mogen gerust zijn dat hun job op korte termijn behouden blijft", aldus Parmentier.

"De directie heeft gecommuniceerd aan ons dat het de bedoeling is om het strategisch plan voor België aan te houden en zeker tot in 2028 tewerkstelling te garanderen."