Belangrijke veranderingen op komst voor iedereen die een rijbewijs heeft?
Er zijn mogelijk belangrijke veranderingen op komst voor iedereen die een rijbewijs heeft. De partijen die een nieuwe federale regering willen vormen, praten immers over onder meer de invoering van een rijbewijs met punten.
Vorig jaar kwamen 501 mensen om het leven in een verkeersongeval. De verkeersveiligheid verhogen staat hoog op de agenda en daarvoor kijkt men onder meer naar het rijbewijs.
In heel wat landen werkt men reeds met een rijbewijs met punten en daarvoor pleit cd&v. "Het puntenrijbewijs is een sterk preventief, sensibiliserend, educatief en bestraffend handhavingssysteem. Samen met voldoende handhaving is dit een slagkrachtig instrument in de strijd tegen recidive", luidt het.
Daarnaast wil de partij ook een digitaal rijbewijs invoeren en een rijbewijsslot voor mensen zonder geldig rijbewijs. "Men kan vandaag al de verwarming aanzetten, de auto op slot doen, ... met de gsm vanop afstand. Een koppeling met een geldig rijbewijs is een logische volgende stap om bestuurders zonder geldig rijbewijs uit het verkeer te weren."