Binnenkort geen voetbal meer voor Thibaut Courtois? Rode Duivel heeft ambitieuze plannen in een andere topsport

Onze nationale nummer één is niet alleen een topkeeper, maar ook een grote autosportliefhebber. Thibaut Courtois Thibaut Courtois is een Belgisch profvoetballer die actief is als doelman.
Thibaut Courtois
Terwijl veel voetballers kiezen voor rust en stilte, kiest Courtois bewust voor de adrenaline van de Formule 1 in Spa. Twee jaar geleden richtte Courtois zijn eigen raceteam op in de Formule 4: TC Racing. Na een degelijk eerste seizoen gaat het dit jaar nog beter met TC Racing. Courtois mikt op nog grotere stappen in de autosport.
“Het was een hele opgave om dat in orde te krijgen voor de start van het seizoen vorig jaar, maar uiteindelijk hebben we een redelijk goed eerste jaar gehad en wat punten gescoord. Dit jaar gaat nog beter, maar we mikken wel nog steeds hoger", klinkt de Rode Duivel in Sporza.
De doelman is niet alleen investeerder, maar ook actief betrokken bij de toekomst van zijn team. “Ik ben minder bezig met de dagelijkse gang van zaken, maar ik ben er als investeerder wel mee bezig. Tachtig procent van de beslissingen neem ik ook zelf, samen met de mensen rondom mij. Ik moet dan ook aan veel vergaderingen deelnemen om te weten welke richting we uitgaan met het team.”
Het ultieme doel is stap voor stap doorgroeien naar de hoogste categorieën, al blijft Formule 1 voorlopig een verre droom. “De Formule 1 zal wellicht moeilijk haalbaar zijn, maar het doel en onze droom is wel om op te klimmen naar de Formule 3 en daarna hopelijk zelfs de Formule 2.”
Of Courtois ooit zelf in een racewagen kruipt, sluit hij niet uit. “Als ik stop met voetballen, is dat wel een droom. Bijvoorbeeld een deelname aan een GT3.”