Frustratie troef bij Club: Vanaken spreekt zich uit over VAR en arbitrage

Hans Vanaken
Afbeelding bron: Photonews

Club Brugge begon het nieuwe seizoen met een overwinning, maar kon dat elan niet doortrekken tegen KV Mechelen. Blauw-zwart ging met 2-1 onderuit op het veld van Malinwa, en dat leidde tot hevige frustratie bij aanvoerder Hans Vanaken.

De grootste discussie na afloop ging over de strafschop waaruit KV Mechelen de 2-0 maakte. De scheidsrechter wees naar de stip na hands van Romeo Vermant. Hans Vanaken was allesbehalve te spreken over die beslissing.

“Ik heb de beelden nog niet gezien. Maar als ze zeggen dat goedkope strafschoppen eruit moeten, denk ik dat dit er ook eentje is", klonk het scherp.

De aanvoerder van Club Brugge liet zijn frustraties duidelijk blijken, zowel op het veld als voor de camera’s na de wedstrijd. “Je kent mij, hé", zei hij bij rechtenhouder DAZN. “Als er dingen boven ons hoofd bepaald worden, kan je daar moeilijk iets tegen doen. Dat is frustrerend. En dat is logisch.”

Op de vraag wat hij daarmee precies bedoelde, bleef Vanaken op de vlakte, maar zijn boodschap was duidelijk genoeg. “Dat weet iedereen goed genoeg", vervolgde hij veelbetekenend.

De frustratie is groot, maar Vanaken en co zullen zich snel moeten herpakken. Volgende week wacht een nieuwe belangrijke confrontatie: de stadsderby tegen Cercle Brugge.