Galavertoning tegen AS Monaco verpest: Hayen zegt wat er scheelde met Onyedika

Hayen
Afbeelding bron: Photonews

Club Brugge boekte een overtuigende overwinning tegen AS Monaco in de openingswedstrijd van de Champions League. Toch werd de feestelijke avond enigszins overschaduwd door een incident met Raphael Onyedika, die na zijn wissel zichtbaar ontevreden reageerde. Coach Nicky Hayen gaf na afloop tekst en uitleg.

Na 81 minuten werd Raphael Onyedika naar de kant gehaald. De Nigeriaanse middenvelder, die eerder in de wedstrijd nog tot scoren kwam, kon zich moeilijk verzoenen met die beslissing. Hij verliet het veld met een grimmige blik en vermeed contact met zijn vervanger Lynnt Audoor. Vervolgens nam hij plaats voor de dug-out en verwijderde demonstratief zijn tape en kousen.

Last

Coach Nicky Hayen greep in en sprak Onyedika kort maar krachtig aan. “Raphael had tijdens de rust aangegeven dat hij wat last had,” verklaarde Hayen achteraf bij Sporza. “Met de wisselmomenten die we nog over hadden, kijk je dan een beetje naar load management en de gegeven opmerkingen. Daar was er een beetje een miscommunicatie.”

Naast de fysieke component speelde ook frustratie over het spelverloop een rol. “Raphael was ook wat ontevreden over de inspeelpasses die te makkelijk onderschept werden, waardoor we mini-kansen weggaven,” aldus Hayen.

Ongepast

Hayen maakte Onyedika duidelijk dat zijn reactie niet gepast was. “Ook al ben je misschien niet tevreden over je eigen prestatie, dan nog moet je de speler die invalt iets zeggen,” stelde hij. Hij onderstreepte het belang van collectieve verantwoordelijkheid: “We zijn geen ploeg van 11 spelers.”

Het incident lijkt na de korte interventie van Hayen snel bekoeld. Onyedika toonde nadien geen verdere tekenen van onvrede. Toch blijft het voorval een reminder dat individuele emoties niet mogen primeren op het groepsbelang, zo maakte Hayen duidelijk.