Rik Verheye maakt zich op voor bijzonder duel met Club Brugge: “Wat ik wil?”

Rik Verheye - Manon
Afbeelding bron: Photonews

Rik Verheye staat zaterdag voor een speciale afspraak met Sporting Hasselt. De co-voorzitter neemt het op tegen Club NXT, de beloftenploeg van zijn grote voetballiefde Club Brugge. Sentiment zal hij naar eigen zeggen niet toelaten.

Rik Verheye zet zijn liefde voor Club Brugge even opzij

Twee sjaals liggen klaar in de auto van Rik Verheye: een blauw-zwarte en een blauw-wit-groene. Toch zal de ondernemer en acteur zaterdag maar één ploeg voluit steunen. Sporting Hasselt ontvangt Club NXT in de Challenger Pro League, een confrontatie die voor de voorzitter een bijzonder tintje krijgt.

Verheye heeft immers een sterke band met Club Brugge. Hij was er ambassadeur, vierde mee tijdens kampioenenfeesten en draagt de club nog altijd een warm hart toe. Maar nu Sporting Hasselt naar het tweede niveau is opgeklommen, staan beide werelden tegenover elkaar.

In Het Nieuwsblad maakt Verheye duidelijk dat hij niet van plan is om zich te laten meeslepen door emoties. “Hans Vanaken is mijn vriend, maar de dag dat ik hem tegenkom in een spelerstunnel kan je mij bijeenvegen”, vertelt hij over een mogelijke confrontatie met de Brugse eerste ploeg.

Zaterdag ligt de situatie anders, want Club NXT is niet hetzelfde als het eerste elftal. Toch wil de voorzitter geen cadeaus uitdelen aan de tegenstander. “Niet zeveren, ik wil gewoon die drie punten pakken”, klinkt het strijdvaardig.

Sporting Hasselt moet nog groeien in 1B

Ook sportief kijkt Verheye tevreden naar de start van Sporting Hasselt in de Challenger Pro League. De promovendus neemt het nu op tegen clubs als Beerschot, Lokeren en Patro Eisden. Dat zijn volgens de voorzitter affiches die heel anders aanvoelen dan de wedstrijden op het lagere niveau.

Toch ziet Verheye nog ruimte voor verbetering. Vooral voor doelpunten verwacht hij meer van zijn ploeg. Met extra scorend vermogen hoopt hij een rustig seizoen te kunnen beleven. De druk valt voorlopig mee, mede dankzij de ervaring die hij samen met medeco-voorzitter Sam Kerkhofs heeft opgebouwd.