Voormalige doelman en goede vriend zwaar aangedaan door overlijden van Ludo Dierckxsens: “Hij bracht altijd vreugde mee”

Ludo Dierckxsens
Afbeelding bron: Photonews

Vandaag neemt de wielerwereld afscheid van Ludo Dierckxsens. De voormalige Belgische kampioen overleed vorige week op 60-jarige leeftijd tijdens de 1.000 km voor Kom op tegen Kanker. Zijn onverwachte dood laat diepe sporen na, ook bij vriend en ex-doelman Geert De Vlieger.
 

Dierckxsens werd vorige week donderdag onwel ter hoogte van Sint-Gillis-Dendermonde. Het overlijden kwam hard aan, zeker bij De Vlieger. In een emotioneel interview met de ochtendshow van radiozender JOE vertelde hij hoe hij die dag met Ludo op pad ging.

“We vertrokken die ochtend goedgehumeurd, Ludo met zijn bekende brede glimlach", vertelt De Vlieger. “Maar ’s middags is die leuke dag dan een noodlottige dag geworden. We hebben het onwezenlijke meegemaakt: we zijn ’s morgens vertrokken met Ludo, maar hebben hem ’s avonds niet meer mee kunnen nemen naar Mechelen. Dat is nog altijd niet te vatten.”

De Vlieger is peter van de 1.000 km voor Kom op tegen Kanker en reed regelmatig samen met Dierckxsens. Voor hem was Ludo meer dan een sterke fietser. “Ludo was iemand die door iedereen geliefd was en met zijn brede glimlach elke kamer vulde. Ik heb hem nooit triest of kwaad gezien, ook al was hij ongetwijfeld weleens droevig. Maar hij bracht altijd vreugde.”

De familie van Dierckxsens heeft gevraagd om geen bloemen mee te brengen naar de uitvaart. In plaats daarvan vragen ze om een gift aan Kom op tegen Kanker, het goede doel waarvoor Ludo zijn laatste kilometers reed.