“Dat wist ik vooraf eigenlijk al”: Wout van Aert komt met opvallende bekentenissen

door: BVDO
Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

De tijdrit van vandaag in de Giro d’Italia werd geen succes voor Wout van Aert. We onthouden dan maar zijn ritzege in de Strade Bianche-etappe.

De ritzege in de Giro heeft Wout van Aert duidelijk deugd gedaan. Het was voor onze landgenoot geen gemakkelijk voorjaar, maar dit maakt veel goed.

“Ondertussen kijk ik ook wel met een heel positief gevoel terug op de klassiekers. Er waren twee koersen waar er zeker meer in zat. Win ik Dwars door Vlaanderen, dan is het meteen een ander voorjaar”, verrast hij bij Het Belang van Limburg.

Ook zijn vierde plaatsen in de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race stemden hem tevreden, want daar haalde hij naar eigen zeggen een heel hoog niveau.

Nu hij deze etappe vol grindwegen won in de Giro lijkt de conclusie dat hij zich echt moet focussen op de Strade Bianche, in plaats van op hoogtestage te gaan in die periode.

“Dat wist ik vooraf eigenlijk al”, geeft Van Aert toe. “Het is één van mijn favoriete wedstrijden, dus het was nooit makkelijk om die niet te rijden. Maar inderdaad: ik heb nu de bevestiging gehad dat ik van de Strade opnieuw een doel moet maken.”