Mathieu van der Poel 1 – Wout van Aert 0: “Nu al conclusies trekken?”

Mathieu van der Poel
Afbeelding bron: Photonews

Mathieu van der Poel heeft de E3 Saxo Classic gewonnen. Hij reed Wout van Aert op bijna twee minuten.

De wereldkampioen reed een heel sterke koers en was de meer dan verdiende winnaar. De zege deed enorm veel deugd voor Mathieu van der Poel en ook drie op drie voor Alpecin-Deceuninck in de laatste koersen.

“De E3 stond nog niet op mijn lijstje, en het doet zeker deugd door de manier waarop. Het is te veel om samen te vatten. De ploeg heeft geweldig werk geleverd”, zei de Nederlander bij Sporza.

Al vertrok hij wel toen Wout van Aert viel. “Op de Paterberg hoorde ik dat er was gevallen, maar niet dat het Wout was. Ik dacht na de Oude Kwaremont dat hij ging terugkeren, maar ik ben mijn wattages blijven rijden en gelukkig had ik uiteindelijk de bovenhand.”

Om conclusies te trekken is het volgens Van der Poel nog veel te vroeg. “Dat doe ik niet als ik goed ben en ook niet als ik niet goed ben. Ik kan enkel tevreden zijn met mijn niveau.”