Vrouw van Jonas Vingegaard viseert Wout van Aert, maar krijgt ook zelf stevige kritiek

Wout van Aert
Afbeelding bron: Photonews

Opschudding bij Visma-Lease a Bike in de Tour. De vrouw van Jonas Vingegaard zei in een interview dat Wout van Aert geen eigen kansen moet krijgen in de Tour. 

Jonas Vingegaard wil voor een derde keer de Tour de France winnen en rekent daarvoor ook op de steun van zijn ploeg Visma-Lease a Bike. Maar sommige renners, zoals Wout van Aert, willen ook eens hun eigen kans gaan in de Tour. 

De vrouw van Vingegaard, die ook zijn manager is, vindt ook dat haar man te veel moet reizen voor hoogtestages en dat Vingegaard liever thuis zou zijn. Analiste Marijn de Vries begrijpt de uithaal van de vrouw van Vingegaard niet. 

"Je zorgt voor heel veel onrust", zegt De Vries bij Vive le Vélo. "Wout van Aert en Jonas Vingegaard moeten het in de bus tegen elkaar uitleggen. Het lijkt me een vervelende situatie als de vrouw van één van de twee zoiets zegt."

"Ik vind wel dat ze voorbijgaat aan het feit dat Wout iets kan wat niemand anders kanHij heeft dat ook al zo vaak voor Jonas gedaan. Ik denk dat Jonas minder succesvol zou zijn zonder Wout", zegt De Vries nog. 

Ook bij Visma-Lease a Bike zijn ze niet tevreden met de uitspraken van de vrouw van Vingegaard. "Om jongens in topvorm aan de start van de Tour te krijgen, moet je op hoogtestage en dan moet je heel veel trainen. Dan ben je heel veel van huis en dat weet ze ook", zei ploegleider Grischa Niermann bij Sporza.