Verplichte legerdienst op komst? "Als je snel moet schakelen, dan is er geen andere keuze"
De discussie over de dienstplicht in België zou opnieuw gevoerd moeten worden. Zeker als er snel geschakeld moet worden. Dat stelt oud-kolonel Roger Housen in 'De afspraak op vrijdag'.
De relatie tussen Europa met de VS is nooit zo onzeker geweest. Roger Housen waarschuwt dat we geen andere keuze zullen hebben dan opnieuw de verplichte legerdienst invoeren indien Europa niet meer op de VS kan rekenen.
"Als president Trump er de stekker uittrekt, dan gaat Europa in snel tempo 350.000 extra soldaten moeten vinden. Dan ga je alle instrumenten moeten gebruiken die je ter beschikking hebt", stelt de oud-kolonel op Canvas.
"Dat is met inbegrip van een maatschappelijke dienst, met een zuil legerdienst. Dat zal niet anders kunnen dan verplicht. Dat zal niet anders gaan. Als mijnheer Trump er de stekker uittrekt ga je in Europa 350.000 extra soldaten nodig hebben."
"Als je snel moet schakelen, dan heb je geen andere keuze dan na te denken over de dienstplicht. Anders krijg je je leger van 35.000 en 40.000 dat je wil creëren gewoon niet opgevuld op een termijn van 5 jaar."
“Als mijnheer Trump er de stekker uittrekt, ga je op korte termijn 350.000 extra militairen in Europa nodig hebben.”
— De Afspraak
Oud-kolonel Roger Housen ziet dan maar één mogelijkheid:
“Een maatschappelijke dienst, met een zuil legerdienst, verplicht.”#deafspraakopvrijdag pic.twitter.com/8IwdVLjbec(@deafspraaktv) March 28, 2025De Afspraak
Lees meer'De Afspraak' is een Vlaams duidingsprogramma. Het programma wordt gepresenteerd door Bart Schols, Phara de Aguirre en Ivan De Vadder.
