Tegenvaller: Dit wordt niet alleen in 2025 duurder, maar ook daarna nog

door: STS
termijnrekening sparen bank intrest
Afbeelding bron: Shutterstock.com

Vanaf 1 januari 2025 zullen mensen meer moeten gaan betalen voor het gebruik van dienstencheques. Dat is nu definitief goedgekeurd. Daarbovenop komt er een indexering van de prijs van dienstencheques.

Na advies van de Raad van State heeft de Vlaamse regering nu definitief het besluit over de verhoging en indexering van de aanschafprijs van dienstencheques goedgekeurd, zo laat de Vlaamse overheid weten.

"Vanaf 1 januari 2025 stijgt de prijs van een dienstencheque van 9 euro naar 10 euro voor de eerste 400 aangeschafte dienstencheques per kalenderjaar, en van 10 euro naar 11 euro voor elke dienstencheque die de aanschaf van 400 dienstencheques per kalenderjaar overschrijdt."

"Deze 1 euro wordt integraal ingezet om de loon- en arbeidsvoorwaarden van de huishoudhulpen te verbeteren."

Spilindex vijf keer overschreden? Dan wordt dienstencheque duurder

"Daarnaast voorziet het besluit vanaf volgend jaar een indexeringsmechanisme voor de gebruikersprijs. Die wordt geïndexeerd met 1 euro per vijf overschrijdingen van de spilindex."

Volg Redactie24 nu ook via WhatsApp