Jan Bakelants is streng voor Remco Evenepoel: "Deed hij veel te veel"

Jan Bakelants
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel moest in de WK-wegrit tevreden zijn met zilver. Jan Bakelants zag Evenepoel zich te veel verliezen in randzaken, waardoor hij foute keuzes maakte. 

Op Tadej Pogacar stond er opnieuw geen maat op het WK. De Sloveen werkte een solo van 66,6 kilometer af en kroonde zichzelf zo voor het tweede jaar op rij tot wereldkampioen. Remco Evenepoel moest tevreden zijn met zilver. 

Evenepoel had aan de streep een achterstand van anderhalve minuut op Pogacar, maar had ook meer dan veertig seconden verloren door een fietswissel. Al was er volgens Jan Bakelants weinig te beginnen tegen Pogacar. 

Ging Evenepoel in de fout op het WK?

"Remco Evenepoel zal wel inzien dat, ook zónder al zijn akkefietjes, het eindresultaat aan de finish niet anders zou zijn geweest", zegt hij bij HLN. Al vond Bakelants wel dat Evenepoel fouten had gemaakt onderweg. 

“Remco wond zich onderweg té veel op in randzaken, vond ik." Zo leek Evenepoel snel de handdoek in de ring te gooien toen hij problemen kreeg met zijn zadel op zijn originele fiets. Daardoor zakte Evenepoel ver weg. 

Evenepoel wisselde van fiets, maar was opnieuw niet tevreden. Hij stapte af en wachtte zo'n 40 seconden op een derde fiets. "Dé fout van de dag. Hij had altijd moeten blijven doorrijden tot hij sneller hulp kon krijgen", stelt Bakelants.