Seks in het peloton tijdens grote rondes? “Die podiummissen zagen er altijd heel goed uit”

Afbeelding bron: Pixabay

Seks is voor veel mensen al een taboe op zich. Ook in het peloton blijven de lippen vaak stijf of elkaar als het onderwerp ter sprake komt.

Bij hoog en bij laag zweerden renners vroeger dat seks een slechte invloed heeft op de prestaties, waardoor rennersvrouwen tijdens grote rondes niet welkom waren. Of was dat maar het beeld dat naar de buitenwereld toe werd getoond?

Ex-coureur Niki Terpstra doet tijdens zijn podcast ‘Speed on Wheels’ een boekje open over seks in het peloton tijdens grote rondes.

“Ik ken de verhalen van vroeger. Zo mochten er bij de ploeg van Peter Post geen vrouwen op bezoek komen. Maar ik heb rondes gehad waarbij Ramona (zijn vrouw, red.) enkele dagen bij mij sliep”, klinkt het.

Al heeft niet elke renner een vrouw of vriendin. “Het gebeurt wel dat ze het bont maken, maar van escortes bellen of zo dat heb ik nog niet meegemaakt.”

In dit soort gesprekken valt vaak de naam van Frank Van den Broucke. “Ja, dat heb ik al vaker meegemaakt in de Vuelta. Met ploegmaten. Ik ga geen namen noemen, maar de podiummissen zagen er altijd heel goed uit.”

Ook de Tour de France ontsnapt niet. “Dan blijft iedereen tegenwoordig slapen na de Champs-Élysées (de slotrit in Parijs, red.), in een groot hotel vaak. Na de finish ging iedereen naar de kamer toe, waar de rennersvrouwen waren. In een halfuur stond heel dat gebouw te schudden.”

Tags