Koppel sluit vrouw 5 jaar op in garage: Pap met afwasmiddel als eten

Politie
Afbeelding bron: Pixabay (archieffoto)

Een vrouw is jarenlang in een garage gevangengehouden door een koppel. Ze moest in mensonterende omstandigheden leven, tot ze op 14 oktober wist te ontsnappen, schrijft The Sun.

Vijf jaar opgesloten

De feiten speelden zich af in het Franse Loire-Atlantique. Na vijf jaar opgesloten te hebben gezeten in een garage kon de 45-jarige vrouw ontsnappen toen ze even buiten mocht gaan. Ze belde bij een buurtbewoner aan om hulp te vragen.

Mensonwaardige omstandigheden

He slachtoffer werd al die jaren vreselijk behandeld door het echtpaar dat haar gevangen hield, een 82-jarige man en een 60-jarige vrouw. Ze moest slapen op een ligstoel, moest zich wassen met bleekwater en kreeg pap met afwasmiddel te eten. Ze werd ook gedrogeerd met medicijnen. Ze verloor doorheen de jaren 50 kg aan gewicht.

"Het slachtoffer moest soms hele dagen, in de regen of in de kou, buiten blijven en mocht het terrein niet verlaten. Dit betekende ook dat ze haar behoefte moest doen in een potje of in plastic zakken", schrijft The Sun.

"Ze is een psychologisch bijzonder kwetsbare vrouw en bevond zich daarom in een kwetsbare toestand, anders zou ze zich waarschijnlijk anders hebben verdedigd. Ze slaagde er een paar keer in om het huis te verlaten, maar ze bleef terugkomen", zegt de aanklager.

Lees ook: Man en zijn hondje dood teruggevonden: Ze werden vermoord

Koppel minimaliseert feiten

Het koppel is aangeklaagd voor het opsluiten van de vrouw, voor psychische mishandeling en voor het stelen van haar geld en haar sociale uitkeringen.

Tijdens het verhoor door de politie gaf het echtpaar ook toe dat het slachtoffer in slechte omstandigheden in hun huis leefde, maar ze minimaliseerden hun eigen verantwoordelijkheid.

De man staat nu onder gerechtelijk toezicht, terwijl zijn echtgenote in voorlopige hechtenis werd genomen.