Automobilist krijgt hier gevangenisstraf van 7 jaar voor: "Gedaan met mild zijn", zegt politierechter
Een automobilist heeft een gevangenisstraf van zeven jaar en een zware boete opgelegd gekregen. Een levenslang rijverbod had hij reeds.
Het gaat om een man uit Eeklo die op twintig jaar tijd 34 veroordelingen voor verkeersinbreuken verzamelde. Hij was eerder al veroordeeld tot een levenslang rijverbod.
Nu is hij opnieuw voor de politierechter moeten verschijnen omdat hij in november 2023 door de politie betrapt werd toen hij toch achter het stuur zat. Hij was bovendien dronken en verkeerde onder invloed van drugs.
De procureur had vijf jaar cel gevraagd voor de man. Maar politierechter Peter D’Hondt (foto) ging verder dan dat en maakte er zeven jaar cel van. "Het is gedaan met mild zijn", citeert de openbare omroep hem.
De bestuurder werd na het vonnis meteen aangehouden. Hij moet ook 16.000 euro boete betalen.