Slecht nieuws over pensioenen: '44% van deze groep zal een pensioenmalus krijgen bij vervroegd pensioen'

Pensioen - oplichting
Afbeelding bron: Shutterstock/PeopleImages.com - Yuri A

De pensioenhervormingen zullen veel mensen treffen die in de zorg werken en met vervroegd pensioen willen gaan. Velen van hen zullen geconfronteerd worden met de pensioenmalus.

PVDA vroeg cijfers op bij minister van Pensioenen Jan Jambon. Daaruit blijkt dat 44% van het zorgpersoneel een pensioenmalus krijgt bij vervroegd pensioen.

Wie vervroegd met pensioen gaat en niet aan bepaalde voorwaarden voldoet, verliest in de toekomst tot 5% pensioen per jaar dat hij of zij vroeger stopt dan 67 jaar. "De voorwaarden zijn bijzonder streng", zegt pensioenspecialist Kim De Witte (PVDA).

"Je moet minstens 35 jaar gewerkt hebben, met elk jaar minstens 156 effectief gewerkte dagen, en in totaal 7.020 dagen over de hele loopbaan. Ziekte telt niet mee. Die periodes worden afgestraft, met een malus die kan oplopen tot 25%."

Bijna de helft van de zorgverleners wordt hiervan het slachtoffer. "Een paar jaar geleden klapte iedereen nog voor de helden van de zorg. Vandaag worden ze bedankt met een financiële sanctie", aldus De Witte die pleit voor de afschaffing van deze maatregel.

Tags pensioen