Politierechter wil drastische verandering die elke automobilist zou voelen

door: STS
Verkeer - auto
Afbeelding bron: Photonews

Er moet een drastische verandering komen voor alle bestuurders. Dat vindt Koen Willebrords, politierechter en woordvoerder van de vereniging van politierechters.

Hij pleit in de nasleep van het zware ongeval van Tom Waes, die onder invloed van alcohol achter het stuur zat, voor de invoering van een alcoholslot, in elke nieuwe wagen. Zo kan de wagen niet starten wanneer de bestuurder te veel gedronken heeft.

"Er is al van alles geprobeerd. Rijverboden, gevangenisstraffen, psychologische proeven, mensen ongeschikt verklaren... Maar het middel bij uitstek, vind ik, is het alcoholslot", zei Willebrords op VTM. "Zoals er indertijd de verplichting is gekomen voor de veiligheidsgordels - dat is een beschermende maatregel."

"Is het geen ontzettend ingrijpende maatregel voor een aantal enkelingen? Wordt de grote massa daardoor niet gestraft?", werd Willebrords voorgelegd. "Ja, ik denk dat je daar gelijk in hebt", zei hij. "Je gaat een aantal mensen treffen die dat nooit zouden doen."

"Maar die mensen gaan mee betalen als we slachtoffers betalen. We betalen allemaal mee aan de werking van de sociale zekerheid, om de dokters te betalen... Dat kost ook geld."

Kost van alcoholslot

"Sinds juli zijn autofabrikanten al verplicht om een stekker te installeren waarop een alcoholslot kan worden aangesloten", viel nog te horen op VTM. "Maar het alcoholslot verplichten ligt nog niet op tafel. Het is dan ook duur: het kost tussen de 1.500 en 2.000 euro."

Volg Redactie24 nu ook via WhatsApp