"Snap het niet goed": Evenepoel stevig in vraag gesteld door Belgische collega

Remco Evenepoel
Afbeelding bron: Photonews

Remco Evenepoel en zijn ploeg Red Bull-BORA-hansgrohe pakten uit met een opvallende aankondiging voor de Ronde van Vlaanderen. Oliver Naesen twijfelt echter of die echt geslaagd was. 

Vreemde communicatie van Evenepoel

Eind december was het al beslist dat Remco Evenepoel de Ronde van Vlaanderen zou rijden, maar dat heeft hij tot 1 april verzwegen. Een opvallende communicatiestrategie van zijn ploeg. 

Oliver Naesen begreep het echter niet helemaal goed. "In die zin snap ik de communicatie van Remco deze week niet", zegt hij bij Het Nieuwsblad. Want Evenepoel kreeg daardoor veel aandacht. 

"Door zo de aandacht naar je toe te trekken legt hij zichzelf wel heel veel druk op voor een eerste deelname in de Ronde", stelt Naesen dan ook. En Naesen ziet ook andere mogelijke problemen voor Evenepoel. 

Wat kan Evenepoel in de Ronde van Vlaanderen?

En dan vooral op het vlak van positionering. De wegen in Vlaanderen zijn smal en om elke hoek loert er gevaar. Het is niet zoals in vele rittenkoersen waar de wegen breed zijn en Evenepoel gemakkelijk naar voren kan worden gebracht. 

Evenepoel staat dan ook eerder als outsider aan de start van zijn eerste Ronde van Vlaanderen. Als hij echter een mogelijkheid krijgt om op een tussenstuk weg te glippen, zal Evenepoel het zeker niet nalaten.