Steven Van Gucht: "Daarmee gaan we coronavirus nooit onder controle krijgen"

Steven Van Gucht Steven Van Gucht is een viroloog die landelijke bekendheid kreeg tijdens de coronacrisis.
Steven Van Gucht
"Met een vaccin ga je de epidemie echt controleren. Daarmee voorkom je dat mensen ziek worden en voorkom je dat ze in het ziekenhuis belanden," stelde Van Gucht in 'Terzake 'Terzake' is een Vlaams duidingsprogramma. Het werd voor het eerst uitgezonden op 5 september 1994.
Terzake
"Met een virusremmer kom je net iets te laat. Dan zijn de mensen al ziek en ga je ze proberen te genezen. Dat is ook een belangrijk wapen, er er gaan misschien nieuwe virusremmers op de markt komen in de komende maanden."
"Het gaat dan om virusremmers die je oraal kan innemen, in tabletvorm. Dat kan heel interessant zijn. Maar daarmee ga je die epidemie nooit onder controle krijgen. Je kan dan wel mensen beter behandelen of zorgen dat er minder ziekenhuisopnames zijn. Maar het virus gaat blijven circuleren en uiteindelijk resistentie ontwikkelen tegen de virusremmers. Een vaccin is een veel stabielere oplossing."