Deze valse e-mail gaat massaal rond, met maar één bedoeling: Aan je gegevens geraken

laptop e-mail phishing
Afbeelding bron: pexels

Safeonweb heeft een nieuwe waarschuwing uitgestuurd over een frauduleuze e-mail. Die wordt massaal rondgestuurd door oplichters. "We krijgen er veel meldingen over", zegt Safeonweb.

Wat staat er in de e-mail waar Safeonweb voor waarschuwt?

In het bericht is er sprake van een zogezegde fusie tussen De Watergroep en de intergemeentelijke watermaatschappij Farys. Je wordt gevraagd om op een link te klikken en dan je contactgegevens en klantgegevens te bevestigen. Doe dit niet, want dan komen ze in de verkeerde handen terecht.

In het onderwerp van de e-mail staat: "De Watergroep en Farys kiezen voor samenwerking." Daarna klinkt het als volgt: "Geachte klant, wij zijn verheugd u te informeren dat De Watergroep en Farys binnenkort samen verdergaan als één sterke watermaatschappij. Deze stap helpt ons om onze dienstverlening te verbeteren en te investeren in duurzame wateroplossingen. Om de overstap vlot te laten verlopen, vragen wij u vriendelijk uw contact- en klantgegevens te controleren en te bevestigen. Ga naar de klantenzone en log in met uw gegevens."

Zo zie je meteen dat de e-mail nep is

"Je merkt heel vlug dat het e-mailadres van de afzender niets te maken heeft met De Watergroep of Farys", zegt Safeonweb. Dat is duidelijk te zien op onderstaande afbeelding van de e-mail.

Bericht
Afbeelding bron: safeonweb.be

Lees ook: Klanten van bank in vizier van oplichters: Typisch trucje verraadt dat het om phishing gaat

Ook frauduleuze sms'jes

Het gaat in dit geval niet enkel om een e-mail. De oplichters versturen ook sms-berichten. "Er circuleren ook frauduleuze sms'jes waarin je wordt gevraagd een factuur te betalen. Doe dit niet, het gaat om oplichting om je geld te ontfutselen", benadrukt Safeonweb.

De gouden regel blijft om niet te klikken op een link in een verdacht bericht. Open geen bijlages indien die toegevoegd zijn en download geen applicaties indien daar om gevraagd wordt. Een verdacht bericht, of het nu een e-mail of een sms is (maak een schermafbeelding), kan je doorsturen naar verdacht@safeonweb.be.