KMI kondigt verkoeling aan maar waarschuwt ook voor onweer
Het is vandaag andermaal een warme dag. Al is het nog niets in vergelijking met wat ons in het weekend te wachten staat. Dan wordt het nog warmer.
Het ziet ernaar uit dat het kwik de komende dagen opnieuw flink zal stijgen. Het KMI voorspelt voor vrijdag temperaturen tot 30 graden in het binnenland. De zon is van de partij, al kunnen er hier en daar wat hoge wolkensluiers verschijnen. Wie afkoeling zoekt, zit goed aan de kust, waar het rond de 25 graden blijft.
Zaterdag doet er nog een schepje bovenop. Aan zee wordt het tot 31 graden, en in het binnenland zelfs 32 graden of meer. Vooral landinwaarts kan het behoorlijk drukkend worden. Gelukkig kan aan de kust een zeebries opduiken in de namiddag, wat voor een welkome verfrissing zorgt.
Zondag wordt ongetwijfeld de heetste dag van de week. De kust blijft nog relatief mild met zo’n 26 graden, maar in het binnenland klimt de temperatuur naar 35 graden. De hitte houdt niet aan: in de avond en nacht kunnen er stevige onweersbuien ontstaan.
Die buien brengen de nodige verkoeling, want vanaf maandag zakt de temperatuur weer naar aangename zomerse waarden. In het binnenland wordt het dan zo’n 23 graden, aan zee mag je 20 graden verwachten – ideaal om op adem te komen na een broeierig weekend.