Kunnen we binnenkort ook geld afhalen op deze drukke locaties? “Van essentieel belang”
Er zijn nog steeds heel veel mensen die graag contant betalen. Cash geld blijft in de nabije toekomst een belangrijk betaalmiddel. Daarom moet men vlot geld kunnen afhalen bij de geldautomaat. De partij N-VA diende woensdag een wetsvoorstel in om geldautomaten opnieuw beschikbaar te maken in winkels. Het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ) ziet dit als een positieve ontwikkeling.
“Dit toont aan dat er een brede consensus bestaat over het belang van contant geld voor de economie en voor heel veel consumenten”, reageert Cedric Tack, woordvoerder van NSZ.
verkoop negatief wordt beïnvloed door de afname van het aantal geldautomaten
Uit een enquête die het NSZ liet uitvoeren bij 350 zelfstandigen en bedrijfsleiders, blijkt dat bijna de helft van de zelfstandigen en KMO's van mening is dat de verkoop negatief wordt beïnvloed door de afname van het aantal geldautomaten. Het NSZ vindt daarom dat er veel meer geldautomaten moeten worden geplaatst.
“Contant geld blijkt voor bijna de helft van de klanten het favoriete betaalmiddel, vooral in de detailhandel en de horeca. Het feit dat nog steeds ruim 45% van de betalingen contant gebeurt, kan niet genoeg worden benadrukt. Dit is een gegeven dat we niet mogen negeren”, aldus Tack.
Het NSZ wil geldautomaten op drukke locaties zoals een treinstation
“Het is essentieel dat klanten over voldoende geldautomaten beschikken binnen een redelijke afstand. Wij zullen bij de minister van Economie blijven aandringen dat banken hier meer aan doen, zonder de kosten door te rekenen aan zelfstandigen en uiteindelijk aan de consument.”
Daarnaast pleit NSZ voor geldautomaten op drukke locaties. “Drukke locaties zoals treinstations, metrostations en andere openbare plaatsen zijn cruciaal. Op deze manier zorgen we ervoor dat iedereen, ongeacht waar ze wonen of werken, gemakkelijk toegang heeft tot contant geld.”
NSZ rekent op de overheid: Een wettelijke verplichting voor banken om meer geldautomaten te plaatsen
Het NSZ rekent op de overheid. “Die moet hierin een proactieve rol spelen. Een wettelijke verplichting voor banken om meer geldautomaten te plaatsen, is een noodzakelijke maatregel. Bovendien moet de regering samenwerken met lokale besturen om ervoor te zorgen dat deze automaten op de meest geschikte locaties worden geplaatst.”