Nog hele week staking bij De Lijn: zo vermijd je te wachten op bus die niet komt

Een bus van De Lijn
Afbeelding bron: Photonews

Wie de komende dagen met bus of tram reist, moet rekening houden met een vakbondsactie bij De Lijn. Daardoor rijden er minder bussen en trams in verschillende delen van Vlaanderen. De hinder kan verschillen per regio en per dag, maar duidelijk is dat niet alle ritten doorgaan.

De acties van De Lijn maken deel uit van een reeks provinciale stakingsdagen. Daarbij wordt telkens in andere provincies actie gevoerd, wat betekent dat de impact voor elke reiziger anders kan zijn.

Staking bij De Lijn

Tijdens een staking rijden er minder voertuigen dan normaal. De Lijn werkt wel met een aangepaste dienstregeling, maar die is altijd beperkter dan de gewone dienstregeling.

Je doet er best aan te informeren welke ritten geschrapt zijn. Ritten die niet doorgaan verschijnen ook niet in de routeplanner. Daarnaast kunnen er op de dag zelf nog extra ritten uitvallen. Dat maakt het voor reizigers soms moeilijk om exact te plannen.

Zo voorkom je verrassingen

Check dus altijd je traject voor je vertrekt. Het best doe je dat op het moment dat je vertrekt.

Je kan daar de routeplanner of app van de Lijn voor gebruiken. Die toont enkel de ritten die effectief rijden. Zo vermijd je dat je staat te wachten op een bus die niet komt.

Indien mogelijk kan je een alternatief voorzien. Denk aan carpoolen, de fiets of thuiswerk. Zeker op dagen met aangekondigde acties kan dat veel stress besparen.

De situatie kan per dag en per regio verschillen. Wie zich niet op voorhand informeert, loopt een groot risico om vertraging op te lopen of zelfs helemaal niet op zijn bestemming te raken.

Dit kan je doen als je te laat bent

Raak je door de staking niet op je werk? Dan kan je een attest aanvragen bij De Lijn. Dat kan helpen om je afwezigheid te verantwoorden. Hou er wel rekening mee dat de verantwoordelijkheid om je verplaatsing te plannen vaak bij jezelf ligt, zeker wanneer de staking vooraf aangekondigd is.

Wanneer wordt er gestaakt?

Op dinsdag 7 april wordt er gestaakt in de provincie Vlaams-Brabant. Een dag later leggen de werknemers in de provincie Limburg het werk neer.

Op donderdag 9 april is er een staking in de provincie Antwerpen. Vrijdag 10 april in de provincies Oost - en West - Vlaanderen.