Pech voor reizigers: TUI fly schrapt drie populaire zomerbestemmingen

Vliegtuig
Afbeelding bron: Photonews

Er zullen een aantal populaire zomerbestemmingen die bereikbaar zijn vanaf de luchthaven van Antwerpen geschrapt worden, zo heeft TUI fly besloten. Dat nieuws werd bevestigd aan VRT NWS.

Afgelopen zomer werd er vanuit Deurne naar populaire oorden in Spanje, Griekenland en Turkije gevlogen. Het gaat om zeven bestemmingen:

  • Malaga
  • Mallorca
  • Tenerife
  • Alicante
  • Ibiza
  • Kreta
  • Antalya

Drie van deze zeven bestemmingen worden geschrapt, zijnde de vluchten naar Kreta, Antalya en Ibiza. De Spaanse bestemmingen, op Ibiza na, blijven over.

Waarom doet TUI fly dit? 

Luchtvaartmaatschappij TUI fly heeft besloten om één van de twee toestellen weg te halen uit Antwerpen en dit naar Brussel te verhuizen. 

"We merken dat het daar makkelijker is om de vluchten gevuld te krijgen", vertelde Piet Demeyere van TUI fly aan de openbare omroep. "En met één toestel kan je natuurlijk niet meer alle bestemmingen aandoen."

"In Brussel heb je een groter publiek. Je kan dan ticketprijzen laten zakken, maar het moet wel rendabel blijven natuurlijk. Het is dus louter een commerciële overweging. We passen ons aanbod aan aan de vraag."

Lees ook: Ryanair is het kotsbeu met België en grijpt drastisch in: "Door schuld van jullie regering"

Financiële problemen voor Antwerp Airport

Luchtvaarteconoom Wouter Dewulf (Universiteit Antwerpen) schat dat deze ingreep Antwerp Airport jaarlijks zo'n 1 tot 1,5 miljoen euro aan inkomsten zal kosten.

In oktober bleek uit onderzoek van De Standaard en de VRT dat Antwerp Airport in financieel slechte papieren zit. "De Franse uitbater Egis zit momenteel in een alarmbelprocedure waardoor elke belanghebbende momenteel kan vragen om de luchthavenuitbater te ontbinden."